• Voina Wanted
    9 Obrázky(ů)
    "Projekt Voina Wanted vytvořený přímo pro Artwall je gestem vyjádření solidarity se dvěma členy skupiny, stíhanými pro napadení a urážku veřejného činitele. K těmto deliktům mělo údajně dojít v rámci demonstrace proti omezování shromažďovacích práv v Rusku letos v březnu", říká jeden z kurátorů projektu Petr Motyčka. Tváří kampaně a hledaným ?zločincem? je hlavní ideolog skupiny Oleg Vorotnikov, který se již v minulosti stal obětí brutálních vyšetřovacích metod ruské policie a na základě vykonstruovaného obvinění z podněcování nenávisti ke skupině obyvatel strávil neoprávněně 3 a půl měsíce ve vazbě. Touto skupinou obyvatel byla přitom paradoxně míněna policie, na jejíž zkorumpovanost, aroganci a nekompetentnost mnohé z performancí Voiny upozorňují.
     
  • Umenimarad.cz - instalace
    24 Obrázky(ů)
    Výstava nazvaná umenimamrad.cz je prezentací konceptu skupiny absolventů katedry fotografie Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, týkající se (ne)prodejnosti a (ne)srozumitelnosti současného vizuálního umění. Cílem projektu je oslovit občany, kteří z velké části považují současné umění za něco nepochopitelného či elitářského, jednoduchým jazykem typickým pro reklamu.

    Foto (c)  Radek Jandera, 2008
     
  • umenimamrad.cz - vernisáž
    9 Obrázky(ů)

    Palladium Praha, 25/9/2008

    Foto (c) Martin Micka

     
  • Groupe Guma Guar: přemalované tisky
    26 Obrázky(ů)
    V noci z 29. na 30 května 2008, asi tak mezi 11 večerní a druhou ranní, přetřel někdo neznámý  všechny vystavené velkoplošné tisky i tirážní tabuli asfaltovým nátěrem. U tunelu nám dokonce "nechal pozdrav" v podobě použitého natěračského válečku na tyči a krabice od barvy...
     
  • Groupe Guma Guar
    30 Obrázky(ů)

    Groupe Guma Guar: Kolektivní identita

    16.5. - 15.6. 2008

    Skupina Guma Guar se svým projektem Kolektivní identita kriticky vyslovuje k problematice "výroby souhlasu" v demokratické společnosti. Tento termín označuje stav, kdy jsou názory občanů usměrňovány pomocí technik public relation tak, aby konvenovaly vládě a s ní spojené podnikatelské elitě. Guma Guar poukazuje na to, že je více než problematické využívat k jednostranné výrobě souhlasu peněz z veřejných zdrojů.

    Obrázky: [c] 2008 Guma Guar a Martin Micka
     
  • Tomáš Hibi Matějíček, Marek Pokorný
    23 Obrázky(ů)

    Tomáš Hibi Matějíček, Marek Pokorný: Malichernost aneb Pocta Ondřeji Sekorovi

    17.9. - 20.10.2007

    Site-specific projekt Malichernost se záměrně vyhýbá tématickým a žánrovým stereotypům, a ve snaze rekonstruovat komiksu vlastní narativní postupy přenáší tuto formu mimo ustálené médium papíru.
    Je zároveň také poctou jednomu ze zásadních domácích komiksových autorů ? neboť Ferda před tím, než začal cvičit mraveniště, začínal v Lidových novinách coby hrdina komiksových stripů.

    Obrázky: [c] 2007 Tomáš Hibi Matějíček, Marek Pokorný a Radek Jandera

     
  • Silvie Vondřejcová
    25 Obrázky(ů)

    Silvie Vondřejcová: Otázky

    17.9. - 20.10.2007
    Na otázku jaké by mělo být vaše dítě? odpoví snad každý budoucí rodič: především zdravé a pak možná taky hezké, chytré, hodné, šikovné? v různém pořadí. Odpovědi na otázky které autorka klade, však vypovídají především o dotazovaných. Může se nad nimi zamyslet jak ten, kdo ještě rodinu ani nezačal plánovat, tak i ten, kdo má děti již dávno odrostlé. Rozhodování se mezi několika kladnými nebo několika zápornými přívlastky je morálním dilematem. Jde přitom obvykle o vlastnosti nebo předpoklady, které v sobě máme v určité míře všichni.

    Fotografie: [c] 2007 Silvie Vondřejcová a Radek Jandera.

     
  • Lukáš Kubec
    21 Obrázky(ů)

    Lukáš Kubec: Pošumavské safari

    16.7. - 12.8.2007
    Čáp na louce, motýlci, statný muž s hráběmi, pohled do peřejí říčky Vydry ? to je jen letmý výběr z námětů fotografií umístěných v osmi výklencích Galerie Na Zdi. Je to i výběr z Kubcova několikaletého projektu zaměřeného na rodnou krajinu, ve kterém se pokouší stmelit různorodé styly z dějin i současnosti fotografie a to bez ohledu na to, zda mají původ v její umělecké rovině nebo fotografické popkultuře.
    Naším záměrem je propašovat romantické fotografie Lukáše Kubce do do nehostinného prostředí, zaplněného obvykle billboardy s jednoznačným a určitým posláním, aby tu zprostředkovávaly iluzi výletu zidealizovanou krajinou českého venkova.

     

     
  • Radek Jandera
    28 Obrázky(ů)

    Radek Jandera: Politik

    4. 6. - 15. 7. 2007
    V domácím českém prostředí jsou někteří z portrétovaných snadno rozpoznatelní. Konkrétní podobu mediálně známých jedinců si bohužel spojujeme s určitými pevně zafixovanými obsahy, jako jsou příslušnost k určité politické straně, role v citlivých událostech a - samozřejmě - s určitým citovým zaujetím. Projekt přináší alternativu k tomuto zaškatulkovanému způsobu vnímání.Obsah projektu dotváří řada dalších konotací otevírajících otázky tam, kde obvykle automaticky akceptujeme zaběhnutá schémata a s jejich pomocí vizuální informaci snadno zařadíme do připravené přihrádky.

     
  • Michaela Thelenová
    46 Obrázky(ů)

    Michaela Thelenová: "Na chvíli..."

    od 30.4. do 3.6. 2007
    Michaela Thelenová se zamýšlí ve svém projektu nad tím, jak nás veřejné - mimo jiné i verbální a obrazový jazyk, kterým formulujeme své poznání - ze své povahy nutí k znásilňování našeho okolí, k vytváření konvencí, k přejímání hotových obsahů, ke konformitě a nakonec ke ztrátě svobody poznávat a rozhodovat se s plnou osobní odpovědností
     
  • Matky a Otcové
    19 Obrázky(ů)

    Matky & Otcové: Family Art Crimes

    4.9.- 31.10.2006
    Reflexe vztahu mezi rodiči a jejich potomky, pokus o hledání společného jazyka, který si přivlastňuje formy graffiti blízké současné dospívající generaci.
     
  • Míla Preslová
    23 Obrázky(ů)

    Míla Preslová: Rituál

    3.7.- 3.9.2006
    Fotografický projekt vycházející z auročina nejbližšího rodinného okolí.
     
  • Pode Bal
    23 Obrázky(ů)

    Pode Bal: Flagelanti

    29.5.- 2.7.2006
    Projekt skupiny se tématicky zabýval vytvářením národní identity a historickými traumaty, která se do tohoto procesu zapojují.
     
  • Martin Zet
    18 Obrázky(ů)

    Martin Zet: Osud národa - sochař Otakar Švec

    24.4.-28.5.2006
    K 51. výročí od tragické smrti autora návrhu Stalinova pomníku v Praze, sochaře Otakara Švece výročí připravil umělec Martin Zet projekt s cílem poukázat na pozadí životní tragédie autora, kterého nečekaný úspěch v soutěži na vytvoření pomníku dohnal k sebevraždě. Projekt se snažil přiblížit Švecovu lidskou a uměleckou tvář, a to na místě svázaném s jeho největší životní realizací i prohrou.
     
  • Michal Rydval:
    21 Obrázky(ů)

    Michal Rydval: "Vím, že jsem blbá, ale toto je jediný způsob, jak lidem něco ukázat."

    29. 8. ? 15. 10. 2005
    Úryvky textů publikovaných v nedávné době v denním tisku. Úryvky, vytržené z kontextu a z mechanismu plynutí mediálního proudu, sváděly pozornost diváka k otázce obsahu a ke kontextu a charakteru veřejné diskuse.
     
  • Mirella Bentivoglio
    6 Obrázky(ů)

    Mirella Bentivoglio: Facce Murate/Zazděné tváře

    18.7. - 28.8. 2005
    Zvětšené fotografie soch Francesca Borrominiho, jejichž originály jsou umístěny od počátku 17. století na terase paláce Falconieri v Římě. Tajemné tváře hledící z masivu země pod Letenskými sady přinášely pozdrav z místa vzdáleného v čase i prostoru.
     
  • David Walliker
    33 Obrázky(ů)

    David Walliker: Pan Modrý překračuje řeku

    6.6. - 16.7.2005
    Inscenované fotografie "Modrého muže" aktualizovaly otázku identity individua ve městě, otázku, kterou autor jako cizinec v Praze citlivě prožívá.
     
  • Lenka Klodová
    20 Obrázky(ů)

    Lenka Klodová: Vítězky

    25.4.- 5.6.2005
    Mírně feministicky laděný projekt ukázal obrazy sportujících těhotných žen. Obrazy poukazovaly na obtíže při seberealizaci ženy a neujasněnost pojetí ženského prvku ve společnosti.